دانستنی ها و راهکارهای (علمی و کاربردی) افزایش هوش و مهارت های شناختی کودکان

درمورد رشد ذهن و کارکردهای شناختی کودکان بیشتر بدانید

با آکادمی آساپ همراه شوید و از جدیدترین مطالب علمی و راهکارهای کاربردی در مورد رشد شناختی کودکان، افزایش هوش و حافظه، اختلال یادگیری و افزایش مهارتهای یادگیری کودکان مطلع شوید.

اختلال یادگیری کودکان
تشخیص اختلال یادگیری و روش های رفع آن
هوش و یادگیری
تقویت هوش و افزایش مهارت های یادگیری
رشد شناختی کودکان
افزایش کارکردهای شناختی
شاید هنوز عباراتی مانند شناخت (Cognition)، دانش شناختی (Cognitive Science) و روان­شناسی شناختی (Cognitive Psycology) چندان در میان مردم شناخته شده نباشند اما اخیرا در علوم انسانی و به ویژه روان­شناسی بسیار شنیده می شوند. برخی سازمان­ها نیز میزان مهارت­های شناختی (Cognitive Skills) را یکی از معیارهای استخدام قرار می دهند.
در مقاله پیش در رابطه با ماهیت شناخت، رشد شناختی و نظریات مرتبط با آن توضیحاتی را ارائه کردیم، در این مقاله به طور ویژه، بر چگونگی رشد و تأثیر کارکردهای شناختی در موفقیت‌های تحصیلی و اجتماعی خواهیم پرداخت.
شاید این جمله کلیشه‌ای را شنیده باشید که فردی در تعریف از قدرت ذهن خود می‌گوید: ذهن من مثل ساعت کار می‌کند و دیگری گله می‌کند که من حافظه خوبی ندارم و حتی در یادگیری و بخاطرسپاری یک شماره تلفن نیز مشکل دارم. ممکن است شنیده
مشکلات یادگیری تا حدودی باعث سردرگمی و تعجب پژوهشگران و متخصصان رشد است. زیرا کودکان مبتلا به این اختلالات از ضرایب هوشی متوسط، یا حتی بالا برخوردارند؛ با اینحال، در زمینه‌های یادگیری، مثل خواندن و نوشتن، موفق نیستند. کسانی که
حتما برای شما هم پیش آمده است زمانی که برای یک آزمون مهم مطالعه می¬‌کردید برخی مطالب کلیدی و مهم را فراموش می‌کردید و کلافه می‌شدید چرا نمی توانید همه مطالب را در حافظه خود نگه دارید. یا ممکن است مکررا برایتان پیش آمده باشد که مکان وسیله ای را فراموش کنید. در این حالت احتمالا این فکر از ذهنتان عبور کرده است که " ای کاش حافظه قوی تری داشتم" ای کاش می توانستم به افزایش حافظه ام
در این مقاله می خواهیم به شما بیاموزیم که به عنوان پدر و مادر چگونه می توانید به فرزندانتان کمک کنید تا مهارت حافظه شان را تقویت کنند. تا پایان این مقاله شگفت زده می شوید وقتی ببینید چه میزان از این تکنیک ها را به صورت ناخودآگاه استفاده می کردید یا روی شما به کار می بستند و حتی شما نمی دانستید. وقتی با خود تکنیک به صورت یک قالب خالی آشنایی پیدا کنید می توانید نه تنها آن را به کودکتان یاد دهید، بلکه به صورت آگاهانه برای آموزش به او به کار ببرید.
شاید پیش خودتان بگویید "هوش سیال و متبلور! چه موضوع حوصله سر بر و خشکی!" اما قبل از اینکه از صفحه بیرون بروید می خواهم این مژده را به شما بدهم که داستان این مقاله جالب تر از اسم خسته کننده ی آن است. به شما اطمینان می‌دهم چه فرزندی داشته باشید و چه نداشته باشید این مقاله برایتان هیجان انگیز خواهد بود.